سلامت

سلامت جسمی

physical health

وضعیت سلامت جسمی بر سلامت روان و تداوم افراد مبتلا به بیماری روانی تأثیر می گذارد (کیسلی و گلدبرگ 1997). علاوه بر این ، نشان داده شده است که بیماری روانی بر وضعیت سلامت جسمی تأثیر عمیقی می گذارد. یک مطالعه بزرگ از استرالیای غربی (Coghlan و همکاران 2001b) نشان داد که میزان مرگ و میر در افراد مبتلا به بیماری روانی بیشتر است و میزان مرگ و میرشان در کل 2.5 برابر بیشتر از جمعیت عمومی استرالیای غربی است.
افرادی که بیماری روانی را تجربه کرده اند به دلایلی ممکن است سلامت جسمی را به خطر بیندازند. آنها در مقایسه با افرادی که بیماری روانی ندارند ، کمتر مراقبت های سلامتی مناسب را رعایت میکنند  و این یک کیفرخواست از سیستم سلامت روان ما است که افرادی که درگیر  سلامت روان بوده اند ، اغلب از نیازهای سلامت جسمی خود چشم پوشی کرده اند. علاوه بر این ، عوامل رفتاری مانند سیگار کشیدن ، الکل مضر و سایر مواد مخدر ، چاقی ، رژیم غذایی نامناسب ، شرایط ناکافی زندگی (مانند بی خانمانی) و مراقبت از خود ضعیف به عنوان یک نتیجه از علائم بیماری ، می تواند افراد مبتلا به بیماری روانی را در برابر جسمی آسیب پذیر کند. مشکلات سلامتی.
در مقابل ، داشتن سلامت جسمی خوب ، خوب خوابیدن ، خوب غذا خوردن ، ورزش کردن و پرهیز از مصرف الکل مضر و سایر مواد مخدر برای حفظ سلامتی مهم است. در این مشاوره ، بسیاری از مصرف کنندگان به اهمیت “درست ساختن اصول اولیه” برای جلوگیری از عود اشاره کردند که منظور آنها از منابع خواب اصلی ، خواب ، تغذیه ، آمادگی جسمانی و دسترسی به مراقبت های بهداشتی جسمی است. اینها مواردی است که برای رفاه همه افراد اساسی است ، اما برای افرادی که بیشتر در معرض آسیب های سلات روانی هستند ، اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا قبلاً یک دوره بیماری روانی را تجربه کرده اند. قابل ذکر است ، الگوی خوب خواب برای سلامتی بسیار مهم است و اختلال در خواب اغلب یکی از اولین علائم عود است

physical health

تغذیه

شواهد محکمی وجود دارد که نشان می دهد بهبود تغذیه در کودکان آسیب پذیر اجتماعی پیامدهای مثبت جسمی و روانی دارد (WHO 1999). علاوه بر این ، تغذیه نامناسب یک عامل خطر برای بسیاری از مشکلات سلامتی جسمی است ، که به نوبه خود می تواند مشکلات بهداشت روانی را تشدید کند. اطمینان از دسترسی به مراقبت های بهداشتی جسمی نیز ضروری است. بسیاری از افراد فقیرتر که به بیماری روانی مبتلا هستند ، به ویژه آنهایی که بی خانمان هستند ، به مراقبت های بهداشتی عمومی و معاینات روتین بهداشتی دسترسی ندارند و این می تواند برای سلامتی جسمی و روحی آنها مضر باشد. مراقبت از دندان نیز غالباً فاقد آن است و این می تواند عاملی باشد که باعث محرومیت اجتماعی می شود.

physical health

تاثیر سلامت جسمی بر سلامت روان

تأثیر سلامت جسمی بر سلامت روان به میزان قابل توجهی بیشتر از آنچه در حال حاضر دریافت می کند ، احتیاج دارد. از اهمیت ویژه ای برخوردار است مراقبت های زنان و زایمان برای زنان ، زیرا بارداری می تواند آسیب پذیری را در برابر طیف وسیعی از عوامل خطر افزایش دهد ، و دوره پس از زایمان به وضوح به عنوان زمان افزایش خطر ابتلا به اسکیزوفرنی و بیماری دو قطبی شناخته شده است (Altshuler et al 1996، Leibenluft 1996 ) افرادی که قبلاً بیماری روانی را تجربه کرده اند ، به طور بالقوه آسیب پذیری خود را در برابر مشکلات بهداشتی جسمی و اقدامات شناسایی شده و با حساسیت به آنها پاسخ می دهند تا مشکلات بهداشت جسمی مشکلات بهداشت روان را تسریع نکند و بالعکس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.